Recenzja kredytu gotówkowego w IdeaBank

10 grudnia
13:36 2016

Kredyty dla firm są jedną z podstawowych form finansowania ich działalności. Czy do rozkręcania własnego biznesu warto posłużyć się kredytem z Idea Banku? Sprawdziliśmy to.

Na początku przedsiębiorcom potrzebne są pieniądze na rozkręcenie biznesu, więc poszukują kredytów gotówkowych. Banki wprawdzie nie są już tak rygorystyczne w udzielaniu kredytów dla firm, ale nadal dość niechętnie finansują firmy niemające żadnego stażu na rynku. Jednym z niewielu banków, który zdecydował się na kredyt na start firmy, jest Idea Bank.

Powołany do obsługi firm

Idea Bank powołany został do obsługi osób przedsiębiorczych, które starają się same brać sprawy w swoje ręce, decydując się na własny biznes. Takich osób nie brakuje, ale nadal brakuje finansowego wsparcia dla początkującego biznesu. Z pewnością finansowanie początkujących przedsiębiorców jest dla banku dużym ryzykiem, na szczęście są banki, które je podejmują. Idea Bank stara się wspierać osoby biznesu nie tylko finansowo, ale również za pomocą wysoko kwalifikowanych doradców. Takiej pomocy początkujący przedsiębiorcy również oczekują, ponieważ nie znają rynku. Na początku swej działalności jest to naprawdę ważna sprawa. Najważniejsze jest oczywiście finansowe wsparcie, a Kredyt na Start jest najlepszym tego dowodem.

Nawet do 350 tys. zł

Przy Kredycie na Start Idea Bank jest skłonny pożyczyć nawet 350 tys. zł z prowizją 3,70 proc. Nie jest to zbyt wygórowana prowizja. Gorzej z marżą, bowiem sięga ona nawet 8 proc. Warto sprawdzić RRSO, a więc rzeczywistą roczna stopę oprocentowania, czyli rzeczywiste i całkowite koszty kredytu. Poza tym nie ukrywajmy: nie tylko koszty kredytu są ważne, ale również warunki kredytowania. To również należy sprawdzić. Warto przyjść do oddziału banku i na miejscu wszystko dokładnie wyjaśnić (również to, jakie należy dostarczyć dokumenty).

Inne parametry kredytu

Kredyt Na Start w Idea Bank może być spłacany nawet przez 10 lat przy wspomnianej prowizji 3,70 proc. i marży 7–8 proc. Niestety, trzeba zapłacić za wcześniejszą spłatę kredytu. Wysokość tej opłaty zależy od tego, w którym miesiącu przedsiębiorca zechce wcześniej spłacić swoje zadłużenie. Jeżeli ma się to odbyć między 13. a 24. miesiącem kredytowania, prowizja wyniesie 8 proc. Najmniej trzeba będzie zapłacić przy spłacie kredytu pomiędzy 49. a 60. miesiącem kredytowania, bowiem wówczas opłata wynosi 2 proc. Dużym plusem tego kredytu jest jego przeznaczenie na bieżącą działalność. Jeżeli ktoś prowadzi jednoosobową firmę, Idea Bank przez pierwszy okres jej działalności płaci składki do ZUS do wysokości 400 zł miesięcznie. To duże odciążenie finansowe i zaleta tego kredytu.