Często jest to tylko reklama

09 stycznia
13:02 2014

Nie jest niestety teraz dobry czas aby zakładać firmę z różnych mniej lub bardziej złożonych powodów. Najczęściej chodzi o pieniądze bowiem kto nie ma pieniędzy niech nawet nie liczy na kredyt dla nowych firm.

Na taki kredyt czyli na kredyt dla nowych firm mogą jedynie liczyć bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy którzy zdecydują się na założenie własnego biznesu. O takie kredyty można się również starać w idea i getin bank i ponoć jest to też rzeczywista oferta dla firm.

Najlepiej jednak wszystko sprawdzić na miejscu bowiem taka oferta już niejednokrotnie figurowała w propozycjach bankowych a później okazywało się że były to tylko oferty reklamowe. Wiadomo że aby rozkręcić własny interes potrzebne są pieniądze a kiedy nie ma się pieniędzy najlepiej nie rozkręcać własnego biznesu. Niestety najczęściej dzieje się odwrotnie i wiele osób chce aby ich firmy funkcjonowały na kredyt i dlatego stara się już na początku o kredyty dla nowych firm. Banki jak już wspominaliśmy reklamują takie kredyty ale później okazuje się ze albo są to oferty reklamowe albo kredyt dla nowych firm rzeczywiście istnieją ale tylko dla firm które funkcjonują na rynku co najmniej od roku. – Wiem coś na ten temat ponieważ sam nie tak dawno zakładałem swoja firmę tylko że jak zaczynałem od pieniędzy które miałem od dawna odłożone na ten cel. Ale i tak bez kredytu nie miałem szans na rozwój swojej firmy. Tylko że jak po pierwszy kredyt zgłosiłem się do swojego banku dopiero po dwóch latach działalności, kiedy swój biznes miałem już rozkręcony i miałem bardzo dobre relacje ze swoim bankiem który prowadził moje interesy finansowe. I to moim zdaniem miało ręce i nogi bank znał moją sytuację finansową i moje plany biznesowe więc ja nie miale problemów z kredytem.

Czy można to nazwać kredytem dla nowych firm? Myślę że tak ponieważ na rynku istniałem dopiero dwa lata. Banki boją się inwestować w firmy które nie mają przed sobą żadnej przyszłości – powiedział jeden z przedsiębiorców.