Pomysły na kredyty dla firm bez obciążania hipoteki

30 września
12:36 2016

Banki tworzą coraz ciekawsze pomysły dotyczące kredytów. W swoich ofertach skierowanych do firm zapewniają kredyty, które nie wymagają obciążania hipoteki – dostępne nawet dla mikroprzedsiębiorstw. W jakim banku można uzyskać taki kredyt?

Wielu przedsiębiorców poszukuje kredytów dla firm, które nie wymagają zabezpieczenia, zwłaszcza na hipotece nieruchomości. Banki posiadają w swoich ofertach kredyty nawet dla małych firm, które można pozyskać bez zabezpieczeń, ale konieczne jest spełnienie pewnych warunków, by móc z nich skorzystać. Dodatkowo kredyt takie niosą ze sobą większe ryzyko i z tego powodu trzeba się liczyć z wyższymi stawkami oprocentowania w stosunku do zabezpieczonych kredytów. Banki wymagają często przy takich kredytach bardzo dobrej zdolności kredytowej.

Banki udzielające kredytów bez zabezpieczenia

Bank Zachodni WBK posiada w swojej ofercie kredyt złotówkowy „Biznes Ekspres EBI”, który udzielany jest na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy lub inwestycjami. Kredyt udzielany jest ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kierowany jest do firm, które działają przynajmniej 12 miesięcy na rynku. Przy kredycie firmy mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie 2,97 proc. Minimalna kwota pożyczana wynieść może 10 tys. zł a maksymalna 500 tys. zł. Bank oferuje również minimalne koszty kredytu pobierając prowizję 1 proc. Marża wynosi jedynie 0,25 proc.

Odnawialny kredyt bez zabezpieczenia dla firm oferuje PKO BP. Oferta „Kredyt obrotowy MSP” jest kierowana do wszystkich firm, które założą rachunek bieżący „Biznes Partner”. Bank nie wymaga zabezpieczenia przy pożyczce do wysokości 500 tys. zł. Kredyt może być przeznaczony na pokrycie bieżących zobowiązań, w tym pokrycie składek ZUS, US, zaopatrzenie, produkcję, sprzedaż, rozliczenia pieniężne, spłatę zadłużenia, wypłatę wynagrodzeń. Wsparcie finansowe może być udzielone w rachunku bieżącym, w formie kredytu obrotowego odnawialnego oraz nieodnawialnego. Zaświadczenie z ZUS i US wymagane jest jedynie od firm, które nie opłacają składek z rachunków prowadzonych w PKO BP. Kredyt może być udzielony w złotówkach oraz dolarach, euro i frankach szwajcarskich. PKO BP przy kredycie „Kredyt obrotowy MSP” pobiera prowizję 1,5 proc. a marża wynosi 2,4 proc.

Kredyt obrotowy bez zabezpieczenia na hipotece oferuje również Raiffeisen Polbank. Propozycja finansowania kierowana jest do firm, które działają na rynku przez minimum 18 miesięcy. Środki z kredytu wypłacane są na rachunek bieżący firmy, co pozwala na wykorzystanie kredytu w dowolny sposób. Oprocentowanie pożyczki wynosi 6,22 proc. Minimalna wysokość udostępnianej przez bank kwoty może wynieść 10 tys. zł, a maksymalna 250 tys. zł. Marża przy kredycie wynosi 3,5 proc. a bank pobiera od kredytu prowizję w wysokości 0,5 proc.