Kredyty inwestycyjne dla przedsiębiorców

23 lutego
19:56 2012

Baki oferują wiele ciekawych rodzajów pożyczek zarówno osobom indywidualnych jak i firmom, które również mogą przebierać w wielu propozycjach. Niekiedy kredyt jest niezbędnym elementem rozwoju firmy.

Jednym z kredytów skierowanych dla firm jest kredyt inwestycyjny, który jak sama nazwa wskazuje finansuje nowe inwestycje. Obok kredytu obrotowego jest najczęściej wybieranym kredytem dla firm.
Definicja kredytu inwestycyjnego mówi nam, że jest to kredyt bankowy, który służy na realizacje przedsięwzięć zaplanowanych przez firmę. Celem takiego kredytu jest powiększenie majątku firmy, co bez dodatkowych środków pieniężnych nie byłoby możliwe. Pieniądze uzyskane z kredytu mogą być przeznaczone na konkretną inwestycje, jednak nie ma uregulowań co do tego jak ta inwestycja ma wyglądać. Zatem firma może zainwestować w inwestycje materialne na przykład sprzęt, remont, budowę czy rozbudowę itp., niematerialne czyli papiery wartościowe lub finansowe, czyli na przykład zakup udziałów w innej podobnej firmie.

Kredyty inwestycyjne-dla kogo?

Kredyty inwestycyjne dostępne są dla każdego przedsiębiorcy, który posiada dobrą zdolnością kredytową, jego firma radzi sobie na rynku. Z kolei warunkiem uzyskania kredytu jest porządzenie dokumentów przedstawiających planowane inwestycje a zarazem planowane zyski, czyli tak zwany biznes plan.
Kredyty inwestycyjne mogą być udzielane jako jednorazowa wypłatą pieniędzy lub w formie transz czyli co jakiś czas. Kredyt ten zwykle zaciągany jest na długi okres ponieważ dotyczy dużych sum pieniędzy.

Kredyty inwestycyjne jak wybrać?

Kredyty inwestycyjne możemy wybrać tradycyjne z pomocą internetowych rankingów kalkulatorów i porównywarkę. Dzięki temu w łatwy i efektywny sposób można znaleźć ofertę godną zainteresowania i dostosowana do naszych wymagań.