Kredyty dla firm a kredyt obrotowy

30 grudnia
20:59 2012

Kredyt obrotowy to jeden z rodzai kredytów oferowanych wyłącznie przedsiębiorcom. Kredyt dostępny jest na rynku w wielu bankach, zatem firma nie powinna mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego zadłużenia. Kredyty obrotowe są więc najczęściej wybieranymi zadłużeniami finansującymi bieżące potrzeby firmy, w związku z dużą ilością ofert dostępnych na rynku firma może mieć problem w zdecydowaniu się na konkretny kredyt. Kredyty dla firm czyli kredyty obrotowe

Na kredyt obrotowy najczęściej decyduje się firma, która ma problem z utrzymaniem płynności finansowej to znaczy potrzebuje funduszy na bieżące potrzeby, przykładowo nie posiada odpowiednich środków na zakup towarów bądź usług potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Kredyt obrotowy jest więc najlepszym sposobem na wyjście z kłopotów. Bank przyznając firmie kredyt obrotowy nie wypłaca całej sumy zadłużenia za jednym zamachem, pieniądze z kredytu finansują kolejne etapy działalności, bank wypłaca więc kilka transz, firma otrzymuje wówczas swojego rodzaju stałe dofinansowanie, a w tym czasie ma czas na poprawie swojej wydajności i załatanie dziur w budżecie. Należy jednak zaznaczyć, że transze kredytu obrotowego nie wypłacane są dłużej niż rok, a po wypłaceniu przez bank ostatniej transzy zadłużenia firma musi zacząć spłacać kredy. Jak znaleźć korzystny kredyt obrotowy?

Najlepszy kredyt obrotowy możemy znaleźć jak każdy inny rodzaj zadłużenia korzystając z pomocy rankingów kredytów zestawiających najbardziej atrakcyjne oferty zadłużenia oraz z kalkulatorów kredytowych których zadaniem jest obliczenia prawdopodobnych rat kredytu. Kalkulator kredytów obrotowych oferowane są w sieci przez wiele portali, należy jednak pamiętać, że narzędzia mogą się od siebie różnic a co za tym idzie ich obliczenia również. Rata obliczona przez kalkulator może różnić się również od raty obliczonej przez bank.