Kredyty inwestycyjne dla firm

09 marca
20:22 2012

Kredyty inwestycyjne dla firm to jedna z atrakcyjnych form finansowania inwestycji, dla każdego rodzaju działalności. Takie produkty posiadają w swojej ofercie prawie wszystkie banki działające na naszym rynku.

Niekiedy firmy potrzebują zastrzyku gotówki, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju. Banki wychodzą im naprzeciw oferują wiele rodzajów kredytów. Jednym z nich jest właśnie kredyt inwestycyjny.
Zwłaszcza „młode” działalności maja problemy z rozwinięciem skrzydeł. Niestety przeważnie banki zaznaczają, ze kredyt jest ofertą jedynie dla firm, które istnieją dłużej niż 6 miesięcy. Jedynie kilka banków posiada kredyty dla działalności,które dopiero co weszły na rynek. Niemniej jednak dla wszystkich z tych firm, często najlepszym sposobem na ruszenie z miejsca są kredyty inwestycyjne.
Kredyty inwestycyjne jak można się domyśleć finansują konkretne inwestycje, jednak nie ma znaczenia co do tego jakiego rodzaju będzie to inwestycja. Kredyty inwestycyjne udzielana są zarówno na inwestycje związane z nieruchomościami, takie jak rozbudowa placówki czy wybudowanie hali, jak również zakupu maszyn niezbędnych do prowadzenia działalności. Nie ważne czy są maszyny budowlane czy może drobny sprzęt do działalności biurowej.
Kredyty inwestycyjne udzielane są zwykle na dłuższy okres ponieważ opiewają na duże sumy pieniędzy, także suma summarum większe pieniądze zwykle spłaca się przez dłuższy czas. Zaciągnięty kredyt bank zwykle wypłaca w postaci jednorazowej wypłaty, lub wedle potrzeby kredytobiorcy może to być wypłata w transzach odpowiadających aktualnym potrzebom inwestycji.
Kredyty inwestycyjne dl firm przeznaczone są zatem na finansowanie konkretnych inwestycji, zaliczających się do restrukturyzacji, zakupów lub budowy czy wyposażenia(przedmioty).