Okazuje się że podejście przedsiębiorców

30 grudnia
12:47 2012

Okazuje się, że podejście przedsiębiorców i banków do temu kredytów korporacyjnych jest skrajnie rozne. Instytucje finansowe sa zdania, że maja bardzo bogata ofertę dla swoich klientów. Z kolei potencjalni kredytobiorcy sadzą , że jest to mało prawdopodobne aby otrzymali kredyt, więc po co im zróżnicowana oferta bankowa? Pojawia się więc dysonans , który ciężko jest pokonać. Powstaje na bieżąco wiele statystyk, które analizują oferty banków pod względem kredytów firmowych. Jak się okazuje sytuacja nie jest łatwa. Banki, owszem mają różne kredyty dla firm , jednak firmom ciężko jest je otrzymać. Wiele osób pyta bankowców cóż to są za bariery na które napotykają biznesmeni , co można zrobić aby je zredukować oraz czy istnieje szansa na poprawę sytuacji na rynku bankowym. Odpowiedzi na te pytania są skrajnie różne. Co odpowiadają przedstawiciele bankowi na pytanie o dostosowanie oferty banków względem polskich przedsiębiorców?

Bank Pocztowy:

Niestety kondycja polskich banków jest dzisiaj taka jaka jest. Staramy się zrobić jak najkorzystniejsza ofertę dla klientów korporacyjnych, ponieważ stanowią oni bardzo ważny element polskiej gospodarki. Jednak to prawo zmusza nas do odmawiania pomocy finansowej. W wielu sytuacjach mamy niestety związane ręce. Credit Agrciole:

Według na sytuacja kredytowa w obrębie małych i średnich przedsiębiorstw w ostatnich kilku latach bardzo się poprawiła. Instytucje finansowe coraz częściej dostrzegają potrzeby finansowe takich przedsiębiorstw. Banki są jednak niezwykle zapobiegawcze w kwestii kredytowania mikro firm. Widać tu spore różnice. Idea bank:

Produkty kredytowe dla najmniejszych firm maja dosłownie wszystkie banki na polskim rynku. Duże kłopoty sprawia jednak obsługa konta firmowego i cały poligon warunków do spełnienia. To jest nie do przeskoczenia dla wielu właścicieli firm nawet jednoosobowych.