Dla firm łatwiej i bezpieczniej

01 czerwca
01:57 2010

Od kiedy karty kredytowe zaczęły funkcjonować w naszym systemie finansowym niemal całkowicie wyparły z obrotu gotówkę. Jednakże nie wszyscy – niestety – pamiętają, że za pośrednictwem kart zaciągamy kredyt w banku, z którego musimy rozliczyć się w tak zwanym określonym terminie. Jeżeli tego nie zrobimy popadniemy w poważne tarapaty finansowe, bowiem kary są w takich przypadkach bardzo dotkliwe. Dlatego, aby móc korzystać z kart kredytowych trzeba znać zasady ich funkcjonowania i co najważniejsze ściśle je przestrzegać. Na podobnych zasadach funkcjonuje również karta kredytowa dla firm, którą to ma w swojej ofercie już kilkanaście banków. Na wstępie trzeba jednoznacznie stwierdzić, że karta kredytowa dla firm jest o wiele lepszym rozwiązaniem kredytowym niż ubieganie się o kredyt gotówkowy. Poza tym karta kredytowa dla firm Jest łatwiejsza w dostępie niż tradycyjny kredyt, o który jak wiadomo jest obecnie bardzo trudno. A już szczególnie trudno jest w chwili obecnej o kredyt dla firm. Wprawdzie banki ostatnio zaostrzyły tryb wydawania kart kredytowych, ale mimo to nadał łatwiej je firmom uzyskać niż kredyty.
– Pamiętajmy, że karta kredytowa dla firm może także służyć do spłacania zadłużenia u kontrahentów, albo też do dokonywania niezbędnych, interwencyjnych zakupów. Poza tym taka karta służy także do wypłacania gotówki w bankomatach, rezerwacji hoteli czy też można taką kartą opłacić przeloty samolotowe. No i rzecz niezmiernie istotna dla firm – koszty korzystania z takich kart wliczane są w koszty uzyskania przychodu. Sumując, karty kredytowe dla firm są doskonałą alternatywą dla gotówki oraz kredytów, a także wypróbowanym sposobem na regulowanie bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, czyli na zachowanie jego płynności finansowej. Jest to też o wiele bezpieczniejszy sposób realizowania wszelkich transakcji finansowych – stwierdził doradca finansowy.
Podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych jedną z najciekawszych ofert kart kredytowych dla firm ma citihandlowy. Poza tym warto też zwrócić uwagę na propozycję alior banku, lukas banku czy multibanku. Nie zapominajmy też, że w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert firmy mogą korzystać /korzystają/, z systemów elektronicznych. Karty online są tańsze oraz łatwiej dostępne. Systemy elektroniczne pozwalają również firmom na dokonywanie przelewów gotówki, zleceń stałych, na regulowanie płatności, na wpłaty i wypłaty, a nawet na zaciąganie kredytów. Najprostszym sposobem na kredyt jest jednak karta kredytowa i chociaż banki nie są już tak skore do przydzielania kart, to z pewnością jest to łatwiejszy sposób na pożyczenie w banku gotówki. Na początku tylko kilka banków zdecydowało się włączyć karty dla firm do swojej oferty, teraz jest ich już kilkanaście.