Kredyt dla nowych firm i działalności

25 kwietnia
22:56 2012

Anki oferują kredyty dla osób indywidualnych jak również dla firm. Ta druga grupa kredytów skierowany jest wyłącznie dla osób posiadających własną działalność. Osoby prywatne nie mogą korzystać z takich kredytów dla firm jak kredyt obrotowy lub kredyt inwestycyjny.

Kredyty dla firm oferują prawie wszystkie banki, zarówno te tradycyjne jak również takie opierające swą działalność na sieci. Jednak czy nowe firmy mogą liczyć na takie same produkty jak firmy, które prowadzą działalność od lat?
Kredyty dla nowych firm to zupełnie inna bajka od kredytów dla „starych” firm, bowiem bank wymaga od kredytobiorcy co najmniej pół rocznego stażu. Zatem firma, która działa kilka miesięcy lub nawet tygodni nie może liczyć na kredyt z banku. Wiąże się to z niską zdolnością kredytową. Przedsiębiorstwa, działalności, firmy, które mają krótki staż zazwyczaj zanim rozkręcą działalność i zaczną zarabiać prawdziwe pieniądze muszą na początek włożyć więcej pieniędzy. Jak widać taka sytuacja zamyka błędne koło. Co zatem maja zrobić nowe firmy? Skąd wziąć pieniądze? Otóż istnieją banku które oferują kredyt dla nowych firm, jednak można je policzyć na palcach. Należy jedyne poszpera nieco w sieci aby się o tym przekonać, takim bankiem jest na przykład bank PKO BP. Kredyty dla nowych firm zazwyczaj oferowany jest pod hasłem kredytu na nową działalność.

Kredyt dla nowych firm a ranking kredytów i kalkulator kredytowy.

Internetowe pomoce, które pomaga nam w znalezieniu kredytu to kalkulator kredytowy oraz ranking kredytów. Kalkulator pozwala obliczyć samodzielnie wysokość raty kredytu wpisując realne propozycje banków. Z kolei ranking ofert kredytowych, klasyfikuje wszystkie dostępne obecnie na rynku kredyty dla nowych firm. Ranking oferowany jest przez takie portale jak comperia.pl