Rodzina na Swoim do kiedy

26 października
14:58 2011

O kredyt hipoteczny starają się głównie młode małżeństwa, które pragną być na tak zwanym „swoim”. Rząd postanowił ułatwić im stawianie pierwszych kroków w prawdziwym życiu i stworzył kredyt preferencyjny Rodzina na Swoim.

Kredyt hipoteczny Rodzina na Swoim, to kredyt udzielany określonej grupie kredytobiorców, w którym rząd dopłaca do odsetek należnych bankowi.

Kredyt ten skierowany jest do małżeństw i singli którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia. Ponadto wielkość mieszkania lub domu kupionego\\wybudowanego na kredyt nie powinna przekraczać kolejno 70 i 140 metrów kwadratowych. Poza tym kredyt z dopłatą dla singli ma bardziej rygorystyczne zasady. Na przykład dopłaty do odsetek obejmują tylko 30 metrów mieszkania. Należy też zaznaczyć, że dopłaty zarówno w przypadku singli jak i małżeństw obejmują 50% odsetek przez 8 lat spłaty kredytu.

Rodzina na Swoim do kiedy.

Osoby, które noszą się z zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego w programie Rodzina na Swoim powinny się spieszyć ponieważ program ten kończy się 31 grudnia 2012 roku. Od dnia dzisiejszego ponad rok wydaje się długim okresem, jednak procedury przyznania kredytu hipotecznego mogą ciągnąć się miesiącami.

Rodzina na Swoim do kiedy dla singli.

Nie ma wyznaczonego oddzielnego terminu do kiedy wnioski o kredyt preferencyjny z dopłatą mogą składać single. Taka sama zasada obowiązuje zarówno jednych jak i drugich.

Obecnie wiele banków uczestniczy w programie Rodzina na Swoim. Jednak zanim udamy się do banku po kredyt hipoteczny powinniśmy sami obliczyć prawdopodobną wysokość raty za pomocą kalkulatora rat kredytu w programie Rodzina na Swoim. Osobom mało doświadczonym pozwoli to zorientować się w sytuacji i w podjęciu decyzji czy jest ich stać na kredyt hipoteczny. Warto jest tez dokładnie przeczytać wszystkie zasady związane z kredytem z dopłata na oficjalnej stornie Ministerstwa Infrastruktury.